
Agile projektų valdymas
Darbas su Agile projektų valdymo būdu labai populiarus šiomis dienomis. Tačiau labai dauguma ne iki galo įsivertina, kokios sąlygos organizacijoje efektyviam Agile veikimui yra reikalingos. Taip pat labai svarbu suprasti, kad ne visos organizacijos gali veikti pilnu Agile būdu, t.y. Agile gali būti diegiamas tik tam tikrais gabaliukais ir tik tam tikrus šio veikimo būdo elementus.
Agile yra šių dienų šauksmas, nes yra laikomas labai lanksčiu būdu valdyti projektus bei diegti pakeitimus. Yra tam tikrų išlygų, kuriais atvejais Agile projektų valdymas turėtų taikomas, tačiau daugelis nenuneigs šio proceso privalumų. Tai vis dėlto, kokie jie?
Agile projektų valdymas
Ką turėtumėte žinoti?
Kas Agile projektų valdymas yra?
Prieš iš karto šokant į privalumų sąrašą, prisiminkime, kas Agile projektų valdymas yra: tai vienas iš pokyčių įgyvendinimo būdų, kuris labai dažnai yra naudojamas tais atvejais, kai pokyčio reikalavimai nėra galutiniai ir kai yra galimybė pokytį padalinti logiškomis dalimis, kurios būtų naudingos bei funkcionalios galutiniam vartotojui.
Kokie Agile projektų valdymo privalumai?
-
Nereikia turėti visų detalių reikalavimų produktui, kurį norima diegti, t.y. užtenka bendros produkto vizijos, kokį produktą norėtume matyti artimiausioje ateityje – tai suteikia daugiau laisvės ir atsakomybės komandai
-
Norint diegti Agile projektų valdymo procesą, reikalinga dedikuotos komandos – tai yra joje esantys žmonės dirba tik su tais pakeitimais, kurie yra numatyti produkto vizijoje – didžiausias privalumas čia yra tai, kad žmonės tekia savo dėmenį į vieną sritį, vietoj to, kad dirbtu ant keleto skirtingų projektų
-
Tos projektų valdymas skatina komandas būti savarankiškas ir atsakingas siekiant sutarto tikslo
-
Visur girdėtas „fast to market“ išsireiškimas, reiškia, kad šiuo būdu produktas yra diegiamas funcionalumais, kuriais iš karto nelaukiant projekto pabaigos gali naudotis galutiniai vartotojai
-
Komandos neturi įsipareigoti detaliems planams bei konkrečioms datoms, jos dirba 1-2 mėnesių iteracijomis ir keisti funkcionalumų diegimo seką, atsižvelgiant į vartotojų pasiūlymus bei naudas – tai suteikia komandos lankstumo, bei jausmą, kad jie gali priimti kartu sprendimus, kas ateinančioje iteracijoje yra svarbiausia diegti
Pasiruošimas
Atsakykime į klausimus
Norime diegti Agile valdymą organizacijoje, ką reiktų žinoti?
-
kokio brandumo yra produktų valdymas organizacijoje?
-
kaip yra planuojamas metinis organizacijos biudžetas?
-
ar produktų vadovai yra de jure atsakingi už produktų investicijų biudžetą?
-
kokios galimybės suburti dedikuotas komandas, pagal skirtingus produktus?
-
ar produktai turi savo ilgalaikes vizijas ir kuo tas produktas turi išsivystyti ilgainiui?
-
kokio pobūdžio pakeitimai dažniausiai yra diegiami: produktų, skaitmeninių kanalų, ataskaitų, infrastruktūros ir t.t.?
Šie ir dar kiti klausimai yra labai svarbūs prieš nusprendžiant, kokį Agile valdymą diegti organizacijoje. Surinkę informaciją į visus šiuos klausimus, padėsime apsispręsti, kuriuo keliu geriausia eiti, kalbant apie Agile valdymą.
Agile projaktų valdymas
Svarbu žinoti savo tikslus
Šiuo metu pagrinde naudojame tradicinį projektų valdymą ar galima tuo pačiu metu turėti ir Agile valdymą?
Šios dvi metodologijos viena su kita nesipjauna. Todėl drąsiai galima turėti abi metodologijas organizacijoje. Svarbu tik suprasti, kokius pakeitimus valdysite Agile būdu ir kokias tradiciniu projektų valdymo būdu.
Dažniausiai pasitaikanti situacija yra ta, kad žmonės yra labiau linkę rinktis Agile valdymą, nes yra įsitikinę, jog šiuo būdu organizacijoje yra reikalaujama mažiau dokumentacijos ir yra lengvesnis sprendimų priėmimo būdas. Taip gali atrodyti, dėl to, kad produktas ar sprendimas yra diegiamas funkcionalumais, o ne visą sprendimą iš karto, dėl to reikalinga dokumentacija yra aprašoma pamažu. Dėl lengvesnio sprendimų priėmimo – viskas priklauso nuo pačios organizacijos ir kokią galia produktų vadovams yra suteikiama. Vienas labai svarbus momentas: tam, kad Agile būdas pasiteisintų, tam reikalinga net didesnė disciplina iš komandos, nes viskas vyksta 2-4 savaičių sprintais, kuriuose turi įvykti visas SDLC (eng. Software development life cycle), kitaip tariant: sprendimas turi būti suprogramuojamas, ištęstuojamas ir įdiegiamas.
Į visus klausimus, kurie kyla dėl Agile valdymo atsakysime ir patarsime, visų pirma labai gerai aptarę jūsų tikslus.
Hibridinis būdas
Kada jį taikyti?
Kas yra hibridinis pakeitimų diegimo būdas?
Hibridinis būdas yra naudojamas tais atvejais, kai reikalavimą, ką reikia įdiegti yra labai aiškūs ir kai suinteresuotosios šalys turi lūkesti žinoti tikslias įgyvendinimo datas arba įgyvendinimo terminus uždeda iš anksto.
Hibridiniu pakeitimų būdu iš tradicinio projektų valdymo yra pasiskolinama visa analizė, reikalavimų paruošimo bei planavimo fazės. O Agile valdymas yra labiau naudojamas diegimui, t.y. visiems programavimo, testavimo ir įdiegimo ciklams.
Norisi sužinoti, kaip realybėje tai veikia, mes galime pasidalinti patirtimi ir patarti, ar tai yra geriausias kelias jums ar jūsų organizacijai.
Agile tinkamumas
Greitis ir lankstumas
Ar Agile valdymas yra tinkamas tik IT pakeitimams diegti?
Nors gali atrodyti, kad Agile valdymas yra tinkamas tik IT iniciatyvų ar produktų diegimui, taip iš tikrųjų nėra. Šį metodą galite taikyti ir kitų pokyčių įgyvendinimui – diegdami mažais etapais, tai ką norite įgyvendinti. Tereikia tik labai gerai įsivardinti, kaip suskaidyti visą pakeitimą, kad diegiant etapais jau nuo pirmojo jaustųsi nauda, nes Agile valdymas ir išsiskiria tuo, kad padeda pateikti sprendimą greičiau į rinką arba šiuo atveju suinteresuotosioms šalims (eng. Fast to market)
Visos paslaugos
Sužinokite daugiau