top of page
Projektu valdymas_strategijos valdymas_pokyciu valdymas_Agile_Vita Zeniauske

Strateginis organizacijų valdymas

Strateginis valdymas labai dažnai yra mistifikuojamas. Labai neretais atvejais yra samdomos brangios konsultacijų įmonės, kurios padėtų sudėlioti įmonės strategiją ir visą tai, kaip įmonės strategijos valdymas turėtų veikti. Nors iš tikrųjų labai neretais atvejais, į šią temą, galima pažiūrėti šiek tiek paprasčiau panaudojant projektų valdymo metodikas. Ir prie to paties strategijų dokumentai lieka gulėti stalčiuose, nes niekas jų neskaito ir dažniausiai nesupranta.

 

Mūsų siekis padaryti taip, kad organizacijos strategija būtų visiems labai paprastai suprantama, nes tik taip tai gali tapti kiekvieno darbuotojo kiekvienos darbo dienos mantra.

Strategijos valdymas

Ko tikėtis?

Ko tikėtis kalbant apie strateginį organizacijų valdymą?

Viskas priklauso nuo to, kokių sprendimų norėtumėte ir ko siekiate. Aš apie strategiją visada galvoju apie tai, kad organizacija nusibrėžia konkretų tikslą, kur nori būti po tam tikro laiko ir pagal tai planuoti savo veiksmus. Mes nekalbame apie viziją ar misiją, bet apie tai kas arčiau žemės ir suprantama jūsų žmonėmis.

Taigi kaip ir su kitomis temomis:

 • įvertinsime, ar tai, kas šiuo metu egzistuoja organizacijoje yra paprastai ir aiškiai aprašyta;

 • įvertinsime, ar įmonės strateginiai tikslai yra aiškiai iškomunikuoti;

 • atliksime interviu su sutartais žmonėmis, norėdami įvertinti ar žmonės supranta ir kaip supranta įmonės strategiją;

 • atliksime stebėseną, ar organizacijos lyderiai dirba vieningai ir skatina jų komandas siekti bendrų tikslų;

 • atliksime auditą ar organizacijoje atliekami veiksmai padeda siekti įmonės strateginių tikslų, kaip tai matuojama ir aišku – vienas iš svarbių bendrų tikslų skatinimo priemonių yra teisingi komandiniai tikslai sudėlioti SMART principu;

 • padėsime įsivertinti, ar organizacijoje egzistuoja prioritetai, o gal siekiama visko pasiketi vienu metu – dažniausiai dėl šios priežasties, pagrindiniai tikslai pasimeta tarp viso kito triukšmo;

 • padėsime sudėlioti veiksmų planą bei galimus sprendimus, kaip įdiegti organizacijoje strategijos valdymą;

 • esant susitarimui padėsime įdiegti pasiūlymus strategijos valdymo procesui įdiegti.

Proceso pradžia

Nuo ko pradėti?

Mūsų organizacija neturi strategijos, nuo ko pradėti?

Jei neturite organizacijoje strategijos ir norite ją turėti, svarbiausia yra susitarti, kokio įmonės pagrindinio tikslo siekiate ir užtikrinti, kad visi pagrindiniai sprendimų priėmėjai tai palaikytų. Be palaikymo nei viena strategija neveiks ir tik dulkės stalčiuose, tuo tarpu skirtingos komandos toliau dirbs ties savo asmeniniais tikslais, kurie nebūtinai gali būti tiek pat naudingi organizacijai.

Ir tik po šio žingsnio, galima kalbėti apie veiksmų plano dėliojimą, reikiamus pinigus, įgyvendinimo būdus ir t.t.

Žinoma, dar prieš nuspręsdami apie tai, kokių tikslų kaip organizacija norite siekti, turite suprasti, kas yra jūsų konkurentai, kur rinkoje norite būti. Ar visi produktai / paslaugos, kurias teikiate yra tikrai pelningos, o gal vis dėlto reiktų susikoncentruoti į tai, ką geriausiai organizacija geba parduoti, teikti.

Reikalingumas

Ar jums reikia strategijos valdymo?

Mūsų organizacija maža, ar mums reikalingas strategijos valdymo procesas?

Jūs kaip organizacija, nors ir mažesnė, vis vien turite turėti tikslą, kurio siekiate ilgalaikėje perspektyvoje. Kažkokių didelių ir sudėtingų strategijos valdymo procesų nereikia, tačiau:

 • bendro tikslo;

 • plano, kaip jo sieksite;

 • komunikacijos bei atvirumo, kaip sekasi siekti tikslų – labai reikia.

bottom of page